Płytki LAPS • Płyty Granitowe , Blaty Granitowe, Płytki Granitowe Artstone

Płytki LAPS - poradnikPłytki LAPS - poradnikPłytki LAPS - poradnik

Coper – łupek kwarcytowy Forest Green & Brown - marmur
Coper – łupek kwarcytowy Forest Green & Brown – marmur
Deoli Green – łupek kwarcytowy Rainbow - piaskowiec
Deoli Green – łupek kwarcytowy Rainbow – piaskowiec
Silver Shine – łupek kwarcytwowy Teakwood - piaskowiec
Silver Shine – łupek kwarcytwowy Teakwood – piaskowiec

 

Opis:

Płytki LAPS są produkowane w unikalnej formie klina w rozmiarze 300x50mm i wysokości 5mm z niższej strony i 15mm z wyższej strony. Taki kształt płytek pozwala montującemu uzyskać kilka różnych form i efektów wizualnych. Odpowiednie zainstalowanie płytek LAPS pozwala uzyskać 3 – wymiarowy efekt zarówno horyzontalny jak i wertykalny.

Aby osiągnąć pożądany efekt wizualny sugerujemy przed montażem uprzednie ułożenie płytek LAPS „na sucho”.

W chwili obecnej płytki LAPS dostępne są w kilku gatunkach łupka kwarcytowego, piaskowca i marmuru.

Przykładowe kolory kamienia pokazane są na powyższych zdjęciach.

Selekcja:

Przed zakupem płytek LAPS sugerujemy kontakt z firmą ARTSTONE w celu dobrania odpowiedniego typu kamienia do konkretnego projektu. Przedstawiciel naszej firmy doradzi Państwu, który kamień zastosowany powinien być wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz jaki rodzaj kleju i impregnatu powinno się użyć do jego montażu i zabezpieczenia.

Zastosowanie:

Płytki LAPS mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku w domach prywatnych oraz budynkach użyteczności publicznej. Najczęstsze zastosowanie znajdują jako elementy ozdobne ścian łazienkowych i prysznicowych, obudowy wanien i kominków, przestrzeni pomiędzy blatami,  kuchennymi a szafkami, elementy elewacyjne wewnętrznych i zewnętrznych ścian budynków, obudowy płotów i innych powierzchni dekoracyjnych.

Instalacja i  Konserwacja:

  • Płytki LAPS mogą być montowane przy użyciu standardowych narzędzi oraz klejów do glazury i kamienia
  • Cięcie płytek powinno odbywać się na mokro przy użyciu maszyny wyposażonej w tarczę diamentową
  • Do wyczyszczenia płytek po cięciu używamy czystej wody. Użycie żrących środków na bazie kwasów może spowodować na niektórych kamieniach odbarwienia i matowienie polerowanej powierzchni!!!
  • Po zainstalowaniu płytek LAPS i ich całkowitym wyschnięciu sugerujemy ich zaimpregnowanie. W celu dobrania odpowiedniego typu impregnatu prosimy o kontakt z pracownikiem firmy ARTSTONE. Odpowiednio ułożone oraz zabezpieczone płytki nie muszą być fugowane.

 

PORADNIK INSTALACYJNY

Krok 1: Powierzchnia płytki powinna być sucha i czysta. Pozwoli to na uzyskanie strukturalnej wytrzymałości i lepszej przyczepności płytek LAPS zarówno do podłoża betonowego, gips kartonu jak i ścian typu plywood. Naturalne pory spodniej części płytek nie powinny być impregnowane przed układaniem!!! Impregnację wykonujemy ZAWSZE po zainstalowaniu!!!

instalacja-krok-1 instalacja-krok-1

Krok 2: W zależności od pożądanego efektu wizualnego sugerujemy montaż płytek LAPS rozpocząć od dołu ściany do góry. Narożniki powinny być dzielone mniej więcej w połowie długości płytek.

Krok 3: W przypadku układania 2 lub więcej ścian sugerujemy rozpocząć montaż płytek od zainstalowania płytek narożnych.

instalacja-krok-3 instalacja-krok-3

Krok 4: Zacznij od narożnika jak na powyżej pokazanym zdjęciu aby uzyskać pożądany efekt wizualny.

instalacja-krok-4

Rada: Podczas cięcia płytek LAPS zawsze używaj rękawic ochronnych oraz gogli lub okularów zabezpieczających oczy. Nie używaj zbytniej siły do przecinania płytek aby uniknąć ich pękania.

Krok 5: Przy użyciu ostrej tarczy diamentowej chłodzonej wodą płytki bardzo łatwo dociąć możemy na dowolny rozmiar.

WZORY i SZABLONY UKŁADANIA

Szablon – 1
Instrukcja: Montuj płytki w jednym kierunku tak aby niższy koniec płytki stykał się z wyższym końcem płytki i układaj je w rzędach zaczynając od dołu i kierując się w górę ściany budując poszczególne kolumny.

szablony-ukladania-plytek-laps-szablon-01 szablony-ukladania-plytek-laps-przekroj-01

Szablon – 2
Instrukcja: Montuj płytki w tym samym kierunku tak aby niższy koniec płytki stykał się z wyższym końcem płytki i układaj je w rzędach. Po ułożeniu 1-go rzędu zacznij układać kolejny rząd zaczynając układanie pierwszej płytki dokładnie w połowie płytki z rzędu dolnego.

szablony-ukladania-plytek-laps-szablon-02 szablony-ukladania-plytek-laps-przekroj-02

Szablon – 3
Instrukcja: Montuj płytki w tym samym kierunku tak aby niższy koniec płytki stykał się z wyższym końcem płytki i układaj je w rzędach. Po ułożeniu 1-go rzędu zacznij układać kolejny rząd zaczynając układanie pierwszej płytki dokładnie w 1/4 długości płytki z rzędu dolnego.

szablony-ukladania-plytek-laps-szablon-03 szablony-ukladania-plytek-laps-przekroj-03

Szablon – 4
Instrukcja: Montuj płytki w tym samym kierunku tak aby niższy koniec każdej płytki stykał się z niższym końcem drugiej płytki a wyższy koniec każdej płytki stykał się z wyższym końcem drugiej płytki i układaj je w rzędach. Po ułożeniu 1-go rzędu zacznij układać drugi rząd zaczynając układanie pierwszej płytki dokładnie w połowie płytki z rzędu dolnego.

szablony-ukladania-plytek-laps-szablon-04 szablony-ukladania-plytek-laps-przekroj-04

Szablon – 5
Instrukcja: Montuj płytki w tym samym kierunku tak aby niższy koniec każdej płytki stykał się z niższym końcem drugiej płytki a wyższy koniec każdej płytki stykał się z wyższym końcem drugiej płytki i układaj je w rzędach. Po ułożeniu 1-go rzędu zacznij układać drugi rząd zaczynając układanie pierwszej płytki dokładnie w 1/4 długości płytki z rzędu dolnego.

szablony-ukladania-plytek-laps-szablon-05 szablony-ukladania-plytek-laps-przekroj-05

polski