Blaty Kuchenne Granitowe • Płyty Granitowe , Blaty Granitowe, Płytki Granitowe Artstone

Blaty kuchenne granitowe – z uwagi na swoją naturalną twardość, bardzo małą nasiąkliwość oraz dużą wytrzymałość za ściskanie, zginanie i łamanie granit jest idealnym kamieniem naturalnym do zastosowania jako materiał na blaty kuchenne.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Kolorystyka, użylenie i ubarwienie granitów jest bardzo różnorodne i daje możliwość doboru kamienia w praktycznie każdym kolorze od prawie białego do zupełnie czarnego.

Granitowe blaty kuchenne są całkowicie odporne na niską i wysoką temperaturę co pozwala na stawianie na nich nawet bardzo gorących naczyń.

W granitowych blatach kuchennych z uwagi na ich twardość można wykonać frezowane ociekacze co ułatwi odpływ wody z naczyń pozostawionych na blacie do wyschnięcia.

Konserwacja i utrzymanie blatów granitowych w czystości jest bardzo prosta, ponieważ pozwala na zastosowanie  do ich czyszczenia standardowych środków czyszczących stosowanych np. do mycia glazury lub ceramiki. Nawet użycie żrących środków czyszczących nie spowoduje, w przeciwieństwie do marmurów i innych skał wapiennych (wapień, trawertyn, dolomit czy alabaster) odbarwień kamienia, ponieważ granity w większości gatunków są odporne na działanie kwasów. Z uwagi na fakt, że niektóre typy granitów nie są skałami do końca uformowanymi sugeruje się ich impregnację środkami chemicznymi tj. impregnatami na bazie silikonu lub alkoholu zamykającymi otwarte pory i przerosty w kamieniu i zapobiegające penetracji płynów i olejów wewnątrz granitu.

Granit jest naturalnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie od wieków. Zasadniczo wykonywane z niego były duże elementy budowli, jak również wyposażenie. Jego naturalne struktura pod względem estetycznym przyciąga uwagę, odcienie czerni, szarości, granatu, z dodatkiem mieniących się refleksów minerałów i drobin zawartych w tym rodzaju kamienia to czyste piękno.

 

Granit stosowany jest najczęściej w nagrobkach. A jak wiadomo, miejsce pochówku zdecydowana większość osób odwiedza rzadko. Nagrobki granitowe są wyrazem przede wszystkim długotrwałej pamięci o osobie, która odeszła, gdyż są wytrzymałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, bardzo trudno je zniszczyć więc przetrwają przez wiele lat.

 

Granit jednak jest również materiałem, który doskonale nadaje się na blaty kuchenne. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się właśnie na blaty kuchenne granitowe nie tylko ze względu na walory wizualizacyjne, ale przede wszystkim wytrzymałość. Na takim blacie można bowiem swobodnie położyć np. gorącą brytwankę, garnek z gorącą zupą bez obawy, iż blat ulegnie uszkodzeniu. Kamienie są odporne na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury.

W jakim kolorze blat granitowy?

 

Blaty kuchenne granitowe najczęściej kojarzą nam się z odcieniami granatu, czerni, szarości. Tymczasem granit jest materiałem, który może być ubarwiany na wiele odcieni. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania blatu w dowolnym kolorze i odcieniu od czerni, do całkowitej bieli.

 

Białe blaty granitowe kuchenne są bardzo rzadko spotykane. Klienci bardzo często decydują się na ciemną kolorystykę blatu kuchennego wykonanego z granitu. Dominują szarości, czernie, granaty. Są to uniwersalne kolory blatu, które z powodzeniem można dopasować do wielu aranżacji kuchni, szczególnie takiej, w której dominują jasne meble. Wówczas dla stylowego kontrastu dobrze jest zastosować właśnie ciemny blat granitowy. Przy ciemnych meblach np. we współczesnym stylu, ciemny blat kuchenny granitowy podkreśli wystrój współczesny kuchni, a w połączeniu z kolorowymi delikatnymi dodatkami i akcentami, z pewnością będzie wywierał ogromne wrażenie.

 

Białe blaty granitowe z kolei są rzadko wybierane, mimo iż są niezwykle stylowe. Większość klientów kieruje się również względami praktycznymi, obawiając się częstych zabrudzeń i konieczności ciągłego czyszczenia. Tymczasem białe blaty granitowe są czyszczone tak samo jak czarne czy szare. Odporność na wysokie temperatury jest również taka sama, a sposób impregnacji nie odbiega niczym od konserwacji blatów granitowych w innych kolorach. Ponadto białe blaty granitowe w kuchni prezentują się znakomicie. Biel w kuchni to uniwersalny kolor, który w połączeniu z dodatkami np. w odcieniach zieleni, limonki, czerni czy fioletu, daje niepowtarzalny klimat.

 

Granit stwarza wiele możliwości pod względem kolorystyki i dopasowania do aranżacji wnętrza kuchni, dlatego też swobodnie możemy projektować naszą wymarzoną kuchnię z blatem granitowym. Dobór koloru blatu granitowego kuchennego następuje zwykle podczas projektowania. Czasami jednak klienci wiedza z góry, w jakim kolorze ma być kuchenny blat granitowy i do tego dopasowywana jest pozostała część aranżacji wnętrza. Kuchenne blaty granitowe bardzo często są również montowana w całości. Oznacza to, iż blat transportowany jest do kuchni w całości i tak też montowany, bez konieczności przenoszenia części i dopasowywania ich. Taki montaż więc nie może być wykonywany przez przypadkowe osoby. Dlatego też warto, zamawiając u nas kuchenne blaty granitowe, zamówić także usługę montażu. Taką usługę mogą Państwo zamówić również osobno u nas.

 

Od wielu lat profesjonalnie zajmujemy się nie tylko produkcją i wykonawstwem kamiennych blatów kuchennych, w tym granitowych, ale również montażem. Nasze blaty granitowe mają zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w łazienkach, czy nagrobkach. Najwyższa jakość materiałów, szybkie wykonanie i montaż, solidność, dobra cena, to i wiele więcej znajdą Państwo właśnie u nas.

Pielęgnacja kuchennego blatu granitowego

 

Granit, jako zupełnie naturalny materiał na kamienny blat do kuchni czy łazienki, nie zawiera w sobie żadnych sztucznych elementów w strukturze, dlatego też doskonale nadaje się na jako materiał, z którego są wykonywane blaty kuchenne. A w każdej kuchni blat pełni bardzo ważną funkcję, musi być więc wytrzymały. Któż z nas w czasie rozmowy w kuchni nie lubi odruchowo usiąść na blacie? A dzieci, które szukają na półkach ulubionych ciasteczek, oczywiście wchodzą na blat. Na tej części wyposażenie kuchni kładzione są również gorące naczynia, lody, praktycznie wszystko. Bez wątpienia, blat musi być naprawdę wytrzymały, a przy tym doskonale się prezentować.

 

Pielęgnacja blatu granitowego więc jest bardzo ważna, jednak nie jest ona trudna. Wręcz przeciwnie, utrzymanie blatu w czystości i konserwacja są bardzo proste, wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 

Jak dbać o kuchenny blat granitowy:

 

  • Przede wszystkim powinniśmy unikać wszelkich kwasów w środkach czyszczących, zwłaszcza kwasu fosforowego, cytrynowego, mrówkowego, octowego i solnego. Są one obecne głównie w środkach przeznaczonych do czyszczenia osadów wapiennych. Gdy powierzchnia blatu granitowego lub marmurowego zetknie się ze środkiem, w którym obecny jest jeden z takich kwasów, wówczas przestaje błyszczeć i matowieje.

  • Powinnyśmy uważać również na wybielacze, które powodują niekorzystne zmiany kolorystyczne ze względu na zawarte w nich chlorki sodu. Dotyczy to przede wszystkim blatów marmuowych.

  • W miarę bezpieczne może być stosowanie płynów do naczyń, jednak tutaj trzeba uważać. Jeżeli na blacie pozostanie śladowa ilość takiego płynu, to przy zetknięciu z np. gorącym garnkiem, pozostanie trwały ślad.

  • Dla marmurów dobra jest czysta woda, z wyjątkiem destylowanej i mineralnej, gdyż te rodzaje wody mogą pozostawić odbarwienia na marmurowym blacie.

  • Neutralne dla marmurów są środki, których pH wynosi 7. Należy o tym pamiętać, gdyż przy środkach z pH 5,5 struktura kamienia może zostać uszkodzona.

  • Unikajmy również środków, które zawierają oleje silikonowe. Najczęściej są to płyny do mycia szyb lub mebli. Mogą zostawiać za sobą nieprzyjemne smugi, które trudno będzie usunąć.

  • Bardzo niebezpiecznymi dla kamiennych blatów są środki przeznaczone do czyszczenia pieców, które w swoim składzie zawierają sodę oczyszczoną i łuk potasowy. Mogą one trwale zniszczyć powłokę kamienia. Kamienne blaty nie tolerują takich substancji jak benzyna, zmywcze do paznokci, itp.

  • Do pielęgnacji i czyszczenia blatów granitowych najlepiej używać więc środków specjalnie do tego przeznaczonych. Korzystając z takich produktów mamy pewność, iż nasz blat nie straci połysku, a struktura nie ulegnie uszkodzenia i zmatowieniu przez środki chemiczne.

 

Podobnie jak meble są pielęgnowane specjalnymi środkami, tak samo blaty kamienne w kuchni i łazience. Sporo osób jednak nie pamięta o tym, aby czyścić blaty odpowiednimi środkami i odruchowo myją mokra ścierką z płynem do naczyń lub czystą wodą. Jednak po jakiś czasie nieuwagi można zobaczyć zmiany na blacie, matowienie, czy zabrudzenia lub zmiany koloru, które następują po zetknięciu płynu do naczyń na powierzchni blatu z np. gorącą brytwanką. Niewłaściwe nawyki, środki chemiczne, zaniedbanie, mogą doprowadzić z biegiem czasu do zniszczenia powierzchni blatu lub przynajmniej mocnego zmatowienia, przez co nasz kamienny blat straci swój urok. Dlatego też warto korzystać z gotowych, specjalnych preparatów do czyszczeniach granitowych blatów kuchennych.

 

Kamienne blaty kuchenne granitowe

 

Grani z pewnością jest jednym z najlepszych materiałów na blat i chyba także najpiękniejszym. Jego naturalność, szlachetność, wytrzymałość, wyjątkowa struktura i możliwości dobierania kolorystyki sprawiają, iż blaty granitowe niezmiennie fantastycznie się prezentują zarówno w małych kuchniach, jak i tych większych, oraz łazienkach. Blat granitowy odporny jest również na obicia, uderzenia. Doskonale prezentuje się w kuchniach o dużym metrażu, połączony z umeblowaniem kuchni. Bez względu na kolorystykę, granitowy blat kuchenny zawsze robi spore wrażenie na gościach. Umila przygotowywanie również posiłków. Zupełnie inaczej przebywa się w kuchni, w której mamy granitowy blat. Podobnie rzecz ma się z łazienkami. Tam zazwyczaj blaty granitowe sę mniejsze, dopasowane pod umywalkę. Jednak i tak robią pozytywne wrażenie, a samo czyszczenie jest znacznie łatwiejsze, oczywiście przy użyciu odpowiednich środków, które nie będą niszczyć powierzchni blatu i prowadzić do jego matowienia.

 

Zapraszamy więc serdecznie do współpracy. Na życzenie naszych klientów wykonujemy nie tylko blaty i montaż, ale również projekty. Blaty kuchenne granitowe to nasza specjalność.

 

 

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

 

Blaty kuchenne

polski