Blaty Kuchenne Marmurowe • Płyty Granitowe , Blaty Granitowe, Płytki Granitowe Artstone

Blaty kuchenne marmurowe – z uwagi na swoje niepowtarzalne użylenie oraz dużo subtelniejsze i delikatniejsze niż w granicie naturalne przerosty w skale, marmur jako kamień naturalny daje potencjalnemu klientowi możliwość doboru kamienia w praktycznie każdym kolorze od czysto białego do całkowicie czarnego.

Sprawdź cenę i dostępność w naszym katalogu >>

Marmurowe blaty kuchenne i łazienkowe wymagają ostrożniejszej konserwacji, ponieważ użycie żrących środków czyszczących na bazie kwasów do ich mycia np. „CILIT” może spowodować powstawanie plam, odbarwień i matowienie polerowanego marmuru.

Do czyszczenia blatów marmurowych zaleca się czystą wodę z niewielką ilości płynu do mycia naczyń lub mydła. Ponieważ większość marmurów i innych skał wapiennych jest dosyć miękka i nasiąkliwa sugeruje się ich impregnację środkami chemicznymi tj. impregnatami na bazie silikonu lub alkoholu zamykającymi otwarte pory i przerosty w kamieniu i zapobiegające penetracji wszelkiego rodzaju płynów, soków i olejów wewnątrz marmuru.

Impregnacja nie zabezpiecza w 100% żadnego kamienia przed przebarwieniami powstałymi np. na skutek zostawienia na blacie na długi czas tłustych naczyń lub kubków z kawą czy kieliszków z czerwonym winem. Długotrwałe pozostawienie na blatach tego typu naczyń może spowodować pomimo wcześniejszego zaimpregnowania blatów ich przebarwienie. Użytkowanie blatów marmurowych z odrobiną wyobraźni pozwoli na uniknięcie problemów z przebarwieniami.

Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas >>

Blaty kuchenne marmurowe

Marmurowe blaty są niepowtarzalne. Subtelne, delikatne w wyglądzie, a przy tym twarde i odporne. Doskonale sprawdzają się nie tylko w kuchni, ale także  w łazienkach, na parapetach. Marmur jako naturalny kamień, w budownictwie wykorzystywany jest od stuleci. Naturalnie, tam gdzie był powszechni spotykany, powstawało najwięcej budowli, posągów, elementów wykończenia właśnie z marmuru. Niektóre możemy podziwiać np. w Egipcie po dzisiejszy dzień.

 

W kuchni blat jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia i umeblowania. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, jakie spełnia funkcje. Bez blatu kuchennego sprawne przygotowywanie posiłków nie byłoby możliwe na co dzień. Naturalnie, że musimy gdzieś położyć talerze, miski, garnki, pokroić produkty spożywcze nawet przy przygotowaniu najprostszej kanapki. Blat kuchenny jest niezastąpiony. Kiedy więc decydujemy się na nowy blat kuchenny, musimy pamiętać, aby wybrać jak najlepszy materiał, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom, potrzebom, a przy tym będzie współgrał z cała aranżacją wnętrza i pięknie się prezentował.

 

Dlaczego jednak blat kuchenny marmurowy a nie z innego kamienia? Wybierając blat kamienny do kuchni, należy dobrze poznać różnorodne materiały i rodzaje kamienia. Aby dobrze wybrać, najlepiej skonsultować się z producentem lub firmą, która wykona dla nas taki blat. Osoby z wieloletnim doświadczeniem mogą udzielić nam bezcennych wskazówek.

 

Sam marmur jest kamieniem naturalnym. Wydobywany w różnych częściach świata, poddawany obróbce, trafia do magazynów i naszych domów. W porównaniu z granitem, marmur jest o wiele subtelniejszy. Ma inne użylenie, delikatniejsze, a także możemy uzyskać znacznie więcej barw niż w przypadku granitu. Od czystej bieli po dogłębną czerń. Dzięki temu kuchenny blat marmurowy dopasujemy praktycznie do każdej aranżacji wnętrza, zarówno tej bardziej klasycznej, jak i nowoczesnej. Marmurowe elementy wykończenia wywierają nie tylko ogromne wrażenie i doskonale się prezentują. Same w sobie są wyjątkowo eleganckie, stylowe, no i oczywiście trwałe. Należy jednak pamiętać, iż kamień naturalny ma właściwości chemiczne. W kontakcie z kwasami, winem, octem, zmywaczem do paznokci, powierzchnia blatu może ulec odbarwieniu, zaplamieniu, uszkodzeniu. Impregnacja zmniejsza znacząco ryzyko uszkodzenia, jednak przy długotrwałym kontakcie marmuru z np. winem, powstanie nam odbarwienie.

 

Powierzchnie blatów

 

Blaty kuchenne najczęściej mają powierzchnie klasyczne, połyskowe. Jednak nie jest to jedyna opcja dla nas. Otóż na zamówienie, możemy uzyskać blat z powierzchnią matową. Doskonale może ona się wkomponować we wnętrze, w którym meble są z połyskiem, właśnie dla przeciwwagi. Blat z taką powierzchnią nie będzie miał połysku. Nie oznacza to jednak, iż nie będą na nim widoczne uszkodzenia, zarysowania czy odbarwienia. Niestety mogą być widoczne, jeżeli się pojawią. Blaty matowe są rzadko stosowane, jednak pięknem nie odbiegają od klasycznych połyskowych.

 

Kolejnym rodzajem powierzchni blatu kuchennego jest powierzchnia szczotkowana. Jest to dekoracyjna nawierzchnia wykonywana również na zamówienie. W kuchni nie ma praktycznego zastosowania, jednak w łazienkach, na parapetach półkach, jak najbardziej. Powierzchnia szczotkowana nie jest idealnie gładka, ma subtelne nierówności. Jednak jako dekoracyjne nawierzchnia blatu, świetnie się prezentuje.

 

Zapraszamy serdecznie do współpracy. Gwarantujemy najlepsze blaty kuchenne marmurowe i nie tylko.

 

Blaty kuchenne

polski